Úprava fotek a retušování

 

Na fotce je pokročilá formu retuše/fotomanipulace, mrkněte co je vše možné 🙂

Co znamená retuš fotografií? 

Obecně bychom o retuších mohli říci, že jde o zvýraznění, nebo potlačení různých prvků ve fotografii. Jedná se například o srovnání linií, odstranění rušivých částí z fotografie, nebo oprava barev, doostření, zvýraznění atd.

Retušování není nic nového pod sluncem a i v dobách černobílých fotografií bychom se s retušemi fotografií setkali. Dnes jsou již  téměř všechny fotografie, která běžně na internetu i mimo něj nějakým způsobem upravované a proto není důvod se úpravy fotek bát. 🙂

Moje běžné retušování

Kromě technických oprav na fotce, opravuji dočasné vady pleti jako je akné, neposlušné vlasy v obličeji, nebo drobnosti, které mohou rušit výsledný dojem z fotografie.

Běžně používám náročnější techniku ruční retušování pleti, která je natolik šetrná a decentní, že pokud si výslednou fotografii přiblížíte, pleť bude mít stále svou strukturu a působí přirozeněji takže, se nestane, že budete vypadat jako vosková figurína (mnoho fotografů z lidí voskové figuríny tvoří). Mnou retušované fotografie jsou tedy vhodné i pro tisk ve velkých velikostech, jako jsou například fotoobrazy, kde každý detail opravdu oceníte.

Běžnou retuš provádím na všech výsledných fotografiích a je součástí Běžných portrétů viz. ceník

Kačka-portrét

Pokročilé retušování

Hodně mě baví výraznější úprava fotek. To znamená, že z velmi dobré fotky mohu vytvořit fotku ještě poutavější a originálnější. Jedním z takových nástrojů je třeba technika úprav barev, kde dojde ke zvýraznění atmosféry, kterou si budete přát. Dále je možné i odstranění vrásek, mírná úprava tělesných proporcí, odstranění motivů z oblečení atd. Ovšem u tělesných proporcí a vrásek zastávám střídmost. 🙂

Na vyžádání mohu provést pokročilejší úpravy fotografíí, dle vašeho přání.

Ale pamatujte – příliš velké zásahy mohou popudit vaše známé! 😀

Na fotce je pokročilá barevná úprava, zvýraznění atmosféry a modelky

Fotomanipulace

Jedná se o vrcholnou techniku úprav fotografií, při které dosahujeme výsledků jakých nikdy při samotném focení nemůžeme dosáhnout. Funguje podobně jako koláž, a lze samotnou fotografii dle fantazie skládat z různých dalších fotografií a použít mnoho technik, které umožní dosáhnout téměř jakéhokoli výsledku a představy.

Do těchto fotografií řadím tzv. Speciální portréty viz. ceník